Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Poskytování informací, příjem podání > Prevence kriminality

Prevence kriminality

Žádost o spolupráci při prevenci kriminality páchané na seniorech

Vážený pane starosto, paní starostko

žádáme Vás o spolupráci na preventivním projektu, který je zaměřen
na zvýšení informovanosti seniorů o možnostech vhodné ochrany sebe, svého zdraví a majetku před násilníky, zloději a podvodníky.

Policie České republiky Okresní ředitelství Znojmo připravilo několik základních rad pro starší občany, které jim odpoví na otázku „Co mohou udělat pro své bezpečí?“ Tento informační materiál Vám zasíláme v elektronické podobě a žádáme o jeho předání těm občanům ve vaší obci, kteří by tyto informace dle Vašeho mínění potřebovali. Materiál je rovněž možno použít k besedě na téma bezpečí při setkávání seniorů v obci.

Zaslané informace jsou zaměřeny na nejčastější rizika, kterým jsou senioři na okrese Znojmo vystaveni, což je výskyt osob, které po domech nabízejí pochybné zboží a služby, případně se vydávají za pracovníky různých společností např. zástupci státních institucí, pojišťoven, energetických společností atd. Tyto osoby se snaží získat důvěru starších občanů, vniknout do jejich domu nebo bytu, kde je oklamou či podvedou nebo zabaví a využijí jejich nepozornosti ke krádeži věcí nebo finanční hotovosti.

Věříme, že tuto nabídku na společný postup při prevenci kriminality využijete.

Žádná policie na světě se neobejde bez pomoci veřejnosti.

Případy trestné činnosti páchané na seniorech-1.pdf

rady 1.pdf rady 2.pdf rady 3.pdf

Sdělení Policie ČR.jpg